صفحه ها
دسته
وبلاگ دوستان
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 496475
تعداد نوشته ها : 559
تعداد نظرات : 493
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

رئيس جمهور در اجتماع مردم اردبيل:
دولت دهم پاك‌ترين دولت در طول تاريخ است


رئيس جمهور با اعلام اينكه لايحه تقويت ارزش پول ملي به زودي به مجلس ارائه مي‌شود، از رئيس قوه قضاييه خواست كه عوامل اختلاس 3 هزار ميلياردي را از هر گروه و جرياني كه هستند هرچه زودتر شناسايي و به مردم معرفي كند.
به گزارش خبرگزاري مهر،رئيس جمهور پيش از ظهر ديروز در جمع مردم استان اردبيل در خصوص اقدامات دولت در زمينه اقتصادي اظهار داشت: يكي از مهمترين كارهاي دولت اصلاحات اساسي نظام اقتصادي كشور بود كه در اين رابطه 7 برنامه را دولت در دستور كار خود قرار داده است.
وي اجراي اصل 44 و مردمي كردن اقتصاد را از جمله اين برنامه‌ها عنوان كرد و گفت: در اين رابطه 42 آيين نامه و دستور العمل نوشته شد و 14 نهاد جديد نيز تشكيل شد.
احمدي نژاد اضافه كرد: بيش از 85 هزار ميليارد تومان در بورس و مزايده‌ها اوراق مشاركت در اختيار مردم گذاشته شد.
رئيس قوه مجريه با بيان اينكه واگذار كردن سهام عدالت به مردم و شريك كردن مردم در ثروت ملي از جمله برنامه‌هاي دولت در اصلاح نظام اقتصادي كشور بوده است، گفت: تا امروز بيش از 40 ميليون نفر از مردم سهام عدالت دريافت كرده‌اند.
به گفته احمدي نژاد اصلاح نظام گمركي نيز از ديگر كارهاي دولت در رابطه با اصلاح نظام اقتصادي كشور بوده است كه لايحه آن در مجلس تصويب شده است و به زودي به اجرا در خواهد آمد.
وي اصلاح نظام توزيع كالا و كوتاه كردن فاصله توليد تا مصرف را از ديگر برنامه‌هاي دولت در اصلاح نظام اقتصادي كشور به شمار آورد و در خصوص اصلاح پول ملي گفت: لايحه اصلاح پول ملي و تقويت ارزش پولي ملي به زودي به مجلس ارائه خواهد شد.
رئيس جمهور هدفمندي يارانه‌ها و اصلاح نظام بانكي را از مهمترين برنامه‌هاي دولت در اصلاح نظام اقتصادي كشور به شمار آورد و افزود: تا كنون با اينكه 8 - 7 ماه از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها مي‌گذرد ما يك سوم يارانه‌هاي انرژي و بخش‌هاي ديگري مثل نان را در اختيار مردم قرار داديم كه انشاءالله گام‌هاي بعدي قانون هدفمندي يارانه‌ها را با اقتدار بر مي‌داريم و همه حق ملت را به ملت خواهيم داد.
وي با بيان اينكه اعتقاد من اين است كه مي‌توانيم ميزان پرداخت يارانه‌هاي نقدي به مردم را سه برابر كنيم، گفت: با اجراي كامل قانون هدفمند كردن يارانه‌ها يك جهش اقتصادي در كشور رخ خواهد داد.
رئيس جمهور با بيان اينكه اصلاح سيستم نظام بانكي كشور از ديگر برنامه‌هاي دولت براي اصلاح نظام اقتصادي كشور است، گفت: امسال به فضل الهي اصلاحات سيستم نظام بانكي كشور را شروع خواهيم كرد.
احمدي نژاد اضافه كرد: انشاءالله با اصلاح سيستم نظامي بانكي كشور هم بي‌عدالتي در بانك‌ها ريشه كن خواهد شد و هم راه سوء استفاده از پول مردم نيز بسته خواهد شد.
احمدي نژاد در ادامه به اختلاس ميلياردي كه اخيراً اتفاق افتاد اشاره كرد و گفت: اخيراً عده‌اي رقم بسيار بالايي را تحت عناوين گوناگون به عنوان وام و اعتبار از يك بانكي گرفته‌اند و با آن اقدام به كارهاي خلافي كردند. من در اين رابطه به رئيس بانك مركزي گفتم موضوع افرادي را كه به نام تاسيس بانك كارهاي خلافي مي‌كنند پيگيري نمايند.
وي تصريح كرد: من از رئيس قوه قضائيه مي‌خواهم كه عوامل اين اختلاس را كه از هر گروه و جرياني هستند را هرچه زودتر شناسايي و به مردم معرفي كند.
رئيس جمهور با انتقاد از اتهام‌هايي كه برخي از افراد به دولت وارد مي‌كنند گفت: اين دولت پاك‌ترين دولت در طول تاريخ است و ما به احترام رهبري و مردم سكوت كره‌ايم اما بدخواهان بدانند سكوت عدالت هميشگي نخواهد بود.
رئيس جمهوردر ادامه بااشاره به ويژگيهاي تاريخي اردبيل با بيان اينكه امروز اگر ما يك ايران بزرگ و متحد داريم و اگر پشتوانه ملت مومن ايران را داريم همه به يمن حركتي است كه بيش از 400 سال قبل از اين همين ديار و منطقه آغاز شد، گفت: البته حاكميت و سرزميني كه جوانان و مجاهدان اين ديار تحت ولايت امير المومنين (ع) تشكيل دادند بيش از دو برابر سرزمين فعلي بود.
احمدي نژاد تصريح كرد: البته به دليل بي‌كفايتي دو خاندان بسياري از دستاوردهاي ايران از دست رفت و حركت پرشتاب ملت به سمت قله‌هاي پيشرفت متوقف شد تا اينكه مردي از جنس امير المومنين (ع) قيام كرد و مجددا حركت تاريخ ساز ملت ايران را در مسير درست و صحيح خود قرار داد.
وي خطاب به مردم شهر اردبيل گفت: ملت ايران و تاريخ ايران نسل در نسل قطعا قدردان مجاهدت‌هاي پدران و مادران شما در راه استقلال، عظمت و حاكميت تحت فرهنگ ولايت در اين سرزمين خواهند بود.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنانش در خصوص پروژه‌هاي استان اردبيل عنوان كرد: در مجموع 584 پروژه براي استان اردبيل به تصويب رسيده است كه از اين رقم 279 پروژه اجرا شده است، 190 پروژه در دست اجراست و 115 پروژه نيز دچار مشكل است كه در جلسه فرداشب دولت همه اين مشكلات را بررسي مي‌كنيم و تلاش خواهيم كرد تا موانع اجراي اين پروژه‌ها در استان اردبيل برطرف گردد.
رئيس جمهور با بيان اينكه از آقاي نيكزاد مي‌خواهم كه ظرف 2 ماه آينده راه سرچم به اردبيل را آماده كند تا بياييم افتتاح كنيم و همچنين مي‌خواهم كه خط آهن ميانه به اردبيل را قبل از پايان دولت دهم آماده كند و اميدوارم در آينده نزديك پروژه ادامه راه آهن اردبيل به سمت مغان هم آغاز شود.
رئيس جمهور در بيان اهداف دور چهارم سفرهاي استاني گفت: در اين نوع سفرها پيگيري مصوبات سه سفر گذشته به علاوه ماموريت مهم ايجاد اشتغال و مسكن براي جوانان مورد توجه است و اميدوارم تا پايان دولت دهم اين مشكل اساسي برطرف شود.


دسته ها : سياسي
X